رد کردن لینک ها

بیلیارد

ورود به فروشگاه ما 

[cms_button button_text=”برند ایرانی” button_link=”url:https%3A%2F%2Fbilliard1.ir%2Ftest%2Fportfolio-category%2Fb-iran%2F|||” button_style=”btn-outline-gradient” align_lg=”align-center” align_md=”align-center-md” align_sm=”align-center-sm” align_xs=”align-center-xs”]
[cms_button button_text=”برند خارجی” button_link=”url:https%3A%2F%2Fbilliard1.ir%2Ftest%2Fportfolio-category%2Fb-khareji%2F|||” button_style=”btn-outline-gradient” align_lg=”align-center” align_md=”align-center-md” align_sm=”align-center-sm” align_xs=”align-center-xs”]

بیلیارد

بیلیارد 1 سالهاست که فعالیت خود را در زمینه عرضه انواع بیلیارد ، میز بیلیارد , ایرهاکی, اسنوکر ,فوتبال دستی , پینگ پنگ و انواع بازی های رومیزی خانگی و باشگاهی , انواع لوازم و تجهیزات ورزشی از قبیل دارت , بسکتبال , والیبال , فوتبال و … آغاز نموده است.

[cms_portfolio_grid custom_source=”true” limit=”4″ col_xs=”1″ col_sm=”2″ col_md=”3″ col_lg=”4″ custom_column=”false” source=”billiard|portfolio-category”]

همه چی در مورد بیلیارد

 

بیلیارد یا آنگونه که لاکچری ها آن را  صدا می‌کنند بیلی آرد  یک  بازی گروهی می‌باشد که روی یک میز و به وسیلهٔ توپ‌های سنگین  و چوب مخصوص به آن بازی می‌شود.این بازی در یک فضای سرپوشیده بازی می‌شود.

  • تاریخچه بیلیارد
  • قوانین بازی بیلیارد
  • روش بازی بیلیارد

 

تاریخچه بیلیارد

تاریخ بازی‌های بیلیارد پر از جزئیات و بسیار غنی است . این بازی توسط پادشاهان ، مردم عادی ، روسای محلی ، زنان ، آقایان ، و قهرمانان به طور یک‌سان بازی می‌شود .

تا قرن پانزدهم این بازی در شمال اروپا و در گویان فرانسه روی چمن مانند بازی کریکت بازی شد . بعد از مدتی ، این بازی به سمت مکان‌های سرپوشیده بر روی یک میز علف مانند با چمن سبز که تا  اطراف لبه میز کشیده شدخه بود انجام می‌شد . این توپ‌ها به جای آن که با چوب محکم که  امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرد به جلو حرکت داده شوند ، هل داده  می‌شدند البته در بسیاری از مکان‌ها نیز برای حرکت توپ‌ها از چوب استفاده می‌شد .

کلمه بیلیارد به زبان فرانسوی از کلمه بیلی آرد مشتق شده است. ، یک نوع چوب سخت و همچنین از کلمه بال به معنای توپ ، گرفته شده است.

در آغاز بازی شما ، توپ روی یک میز بیلیارد شش حفره‌ای با یک حلقه مانند کراوکت و چوب عمودی به عنوان سپر بازی را آغاز می‌نمایید. . در قرن ۱۸ ، حلقه‌ها و سپرها به تدریج ناپدید شدند و تنها حفره‌ها و توپ‌ها به جای آن باقی ماندند.

قبل از سال 1800 ، این بازی به عنوان بازی اشراف شناخته می‌شد ، اما شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد افراد با حرفه‌های مختلف و کسب و کارهای گوناگون نیز از ابتدا این بازی را انجام می‌دادند .

در سال 1600 ، همانطور که شکسپیر در کتاب آنتونی و کلئوپاترا گفته بود ، مردم با این بازی آشنا بودند . در پایان این سال ، بیلیارد ساخته شد . زمانی که توپ کنار یک گروه قرار داشت ، ضربه زدن به توپ به دلیل نوک بزرگ آن دشوار بود ، بنابراین بازیکنان چوب را پرتاب کردند و از دسته آن برای ضربه زدن به توپ استفاده کردند . واژه ” دم ” به معنای ” رد ” است، که در آن کلمه چوب بیلیارد از کلمه به دست می‌آید .

در ابتدا ، میزها عمودی ، دیواره‌ای پهن پشت چوبی بودند که مانع از افتادن توپ‌ها می‌شد . پس از انقلاب صنعتی پس از سال 1800، تجهیزات بیلیارد به سرعت در انگلستان گسترش یافتند .

گچ برای اصطکاک بیشتر بین توپ و چوب بیلیارد به کار می‌رفت ، حتی قبل از اینکه چوب بیلیارد وجود داشته باشد نیز از گچ استفاده می‌شد. علت ساخت گچ نیز این بودکه یک بازیکن می‌تواند توپ را در یک جهت بچرخاند .

سال‌ها بعد مهاجران انگلیسی به مردم آمریکا نشان دادند که چگونه از حالت چرخشی در بازی استفاده کنند و این حالت چرخشی تنها در ایالات‌متحده مورد استفاده قرار گرفت ، نه در جای دیگر .

در سال 1829 ، چوب بیلیارد از دو تکه مجزا تشکیل می‌شد. در حدود سال 1825 ، میزها از سنگ ساخته شده بودند.

قوانین بازی بیلیارد

هر دو بازی بیلیارد و اسنوکر از نظر قوانین بسیار شبیه هم هستند ; آن‌ها هر دو با دو نفر بازی می‌کنند و از همان توپ نشانه سفید استفاده می‌کنند . بازی بیلیارد یکی از پرطرفدارترین ورزش‌ها و فعالیت‌های ورزشی کشور است .

این قوانین عمومی برای تمام بازی‌های بیلیاردی کاربرد دارند , مگر این که به طور خاص در قوانین بازی انفرادی ذکر شوند .

برای اینکه بدانید کلیهٔ قوانین بیلیارد به چه ترتیبی می‌باشد بهتر است از سایتbilliardworld.com دیدن نمایید چون که این سایت کلیه  قوانین بیلیارد را برای شما به طور کامل ذکر کرده است و به دلیل طولانی شدن بحث شما را به این سایت ارجاع می‌دهیم.

روش بازی بیلیارد

بازی‌های بیلیارد به دو دسته تقسیم می‌شوند : بیلیارد و اسنوکر , بازی در یک میز تاشو , که در آن هدف بازتاب توپ از دیگر توپها و یا میز بیلیارد و بیلیارد بازی است . اما در اینجا , اصول اولیه بیلیارد و تغییرات آن – علاوه بر تجهیزات و استراتژی را پوشش خواهیم داد . برای بازی بیلیارد  باید دارای مهارتهای خاصی باشید , اغلب با استفاده از زوایا و ترفندها و حقه‌های منحصر به فردی که برای هر بازیکن تفاوت می‌کند . برای این که بتوانید بازی کنید باید گوشهٔ زمین بایستید و پس از اینکه مشخص شد چه کسی قرار است بازی را آغاز نماید توپها را به وسیلهٔ راک بچینید و با چوب که آنرا آغشته به گپ نموده‌اید  شروع به ضربه زدن به توپها نمایید که در این مرحله بر اساس نوع بازی که قرار است انجام دهید نحوهٔ شروع و بازی متفاوت است .مثلاً در اسنوکر یک سبک بازی و در بیلیارد سبک دیگری برای آغزا بازی وجود دارد.

 

جمع بندی

بیلیارد نوعی بازی دو نفره  می‌باشد که  مهمولا در فضاهایی که آزاد نباشد و پوشیده باشد انجام می‌گیرد.در خصوص این که چرا این بازی باید در فضای رو پوشیده انجام شود دلایل متعددی وجود دارد اما مهمترین دلیل این است که این بازی باید در محیطی باشید که به نوعی امکان تغییر در بازی با عوامل جوی و طبییعی در آن وجود نداشته باشد.در این بازی  همانطور که پیش از این هم اشاره نمودیم  بین 3 تا 15 گوی مورد استفاده قرار می‌گیرد و به ابزارهای دیگری نظیر یک چوب ,گچ برای ایجاد چسبندگی در چوب و راک و از همه مهمتر میز بیلیارد نیاز دارید تا با استفاده از آن بتوانید بازی خود را آغاز نمایید.ورزش بیلیارد اصولاً یک ورزش انگلیسی و فرانسوی است که توسط اکثریت جامعه به خصوص اشراف انجام  می‌شده است اما بازی کنونی که در یاران انجام  می‌شود به نوعی از کشور روسیه اقتباسش شده است و در کشور روسیه به هر کدام از گوی‌ها شار گفته می‌شود.در خصوص اینکه چه زمانی و کجا این بازی به طور قطعی اختراع شده دیدگاههای مختلفی وجود دارد اما همانطور که اشاره شد ملیت اصلی این بازی بریتانیایی می‌باشد.خوب امیدوارم در این مقاله اطلاعات دقیق و جامعی در خصوص این بازی به شما ارائه کرده باشیم. در صورتی که به دنبال داده‌های بیشتریدر این خصوص می‌گردید می‌توانید دبا اندکی جستجو در اینترنت به داده‌های بهتری در خصوص ورزش بیلیارد دست پیدا نمایید.

بیلیارد
بیلیارد

این بازی ورزشی است که در یک میز مستطیلی به همراه ۳یا ۱۵ گوی های که به آن ها توپ گفته می شود

که توسط  یک چوب  برای ضربه زدن به آنها انجام میشود.

تعداد توپ های آن بستگی به نوع سبک بازی دارد اما در نوع مرسوم آن از ۱۵ توپ همراه ۱ توپ سفید استفاده میشود.

این بازی در اصل به فرانسوی ها تعلق دارد

که در قرن ۱۴ میلادی آن را کشف نمودن و در ابتدا آن را روی زمین بازی می کردند.

این بازی برخلاف دیگر ورزش های توپی دارای توپ های زیادی می باشد

بازی است که در فضای سرپوشیده و بر روی میزی مستطیل و به همراه گوی های آن و توسط چوب انجام می شود

بازی  مفصل و بسیار غنی است. این بازی توسط پادشاهان، افراد عادی، روسا، بیماران روحی، بانوان، آقایان و قهرمانان بطور یکسان انجام می شده است.

تا قرن پانزدهم این بازی مدتی در اروپای شمالی و گویا در فرانسه بر روی چمن مانند بازی کروکت ( نوعی بازی با گوی و حلقه ) انجام می شده است.

بعد از مدتی این بازی به مکانهای سربسته بر روی میز پوشیده از پارچه سبز که شبیه به چمن بوده تغییر مکان یافته

و در اطراف لبه های این میز حاشیه ای ساده قرار گرفته بود.

توپها به جای اینکه توسط چوبهای سفت و محکم که به آن چماق می گفتند ضربه زده شوند، هل داده می شدند.

در ادامه توضیحات بیشتری از  این ورزش در اختیار شما قرار میدهیم:

  1. ابعاد میز 
  2. نور پردازی
  3. لوازم جانبی
  4. انواع بازی
  5. اصطلاحات رایج 
  6. خرید میز

ابعاد میز بیلیارد

برای خرید میز   باید به ابعاد جای خود توجه نمایید و به اندازه ۲ متر فاصله از دیوار داشته باشد.

ابعاد استاندارد آن برابرست ۱۳۸ سانتیمتر عرض و ۲۷۵ سانتیمتر طول  است

معمولا یک رویه سبز رنگ برای پوشش روی میز که معمولا از جنس پلی استر که با پشم روی آن را می پوشانند.

دارای ۶ کیسه است که ۴ تای آنها در گوشه ها و دوتای آنها در طرفین میز قرار گرفته است.

نور پردازی

نور کافی برای میز بیلیارد خیلی مهم می باشد بهترین نور فلورسنت می باشد

این نور چشم را کمتر نسبت به نور های دیگر خسته می کند و از نظر اقتصادی نیز بصرفه می باشد.

لوازم جانبی

لوازم جانبی بیلیارد شامل : توپ  ، چوب  ، راک، گچ  میباشد .

در ادامه  مورد استفاده هر کدام را توضیح می دهیم.

توپ

زمانی توپ ها از جنس عاج همراه با ترکیبات دیگر بود اما امروزه توپ ها از رزین های پلی استری ساخته می شوند

و این باعث می شود که قیمت ارزان تری نیز داشته باشند.

مشخصات چوب

این چوب ها که با استانداری به طول۴۷ سانتیمتر  تشکیل شده از سه بخش نوک ، بدنه ، دسته می باشد وزن معمول این چوب ها حداقل ۵۲۰   گرم می باشد.

راک

شیء سه گوش است که برای مرتب توپ ها برای شروع بازی استفاده میشود.

گچ

استفاده از گچ در بازی بسیار اهمیت دارد گچ را بر روی نوک چوب میزنند تا هنگام ضربه چوب به خوبی به توپ بچسبد.

انواع بازی

امروزه بازی بیلیارد در دو نوع SNOOKER  (اسنوکر)، pool   (پول) میباشد.

 pool

در سبک بازیpool  با ۱۵ توپ بازی انجام میگیرد بر روی هر توپ یک عدد از ۱ تا ۱۵ نوشته شده است.

هر بازیکنی بر اساس هر توپی که داخل حفره می اندازد امتیاز میگیرد مجموعه امتیاز ها ۱۲۰ می باشد

که هر کس بیشترین امتیاز را کسب کند برنده میشود.

اسنوکر

اسنوکر را می توان نوعی دیگر از بازی بیلیارد دانست  در بازی اسنوکر از چوب های مخصوص و  میز اسنوکر   دیگر استفاده می شود

که نوک های باریک تری نسبت به چوب بیلیارد دارند.

خرید میز 

برای خرید و فروش میز بیلیارد  همانطور که قبلا گفته شده  باید به ابعاد جای خود توجه نمایید

به اندازه ۲ متر فاصله از دیوار داشته باشد،پس ابتدا فضای خود را بسنجید و سپس اقدام به خرید کنید.

برای خرید میز  و اسنوکر نیز می توانید به سایت بیلیارد  مراجعه نمائید.

در این سایت انواع میز های بیلیارد و اسنوکر را می توانید با قیمت های متفاوت مشاهده و خریداری نمایید.

 
بازگشت به بالای صفحه